poniedziałek, 23 stycznia 2017

5 sposobów na... zarobienie pieniędzy na codziennych płatnościach

Co prawda na zakupy pod choinkę już za późno, ale już trwają wyprzedaże poświąteczne, z których część z Was pewnie skorzysta. Przy zakupach przez Internet oraz tych w sklepach stacjonarnych warto skorzystać z kilku sposobów, które pozwolą nam dodatkowo obniżyć kwotę upragnionego przez nas produktu. Dzisiaj przedstawię pięć sposobów, jak odzyskać część pieniędzy przy okazji codziennych zakupów lub zapłacić mniej.

Każdy z poniższych sposobów jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dzięki temu od wypłaconych pieniędzy nie zapłacimy ani złotówki podatku.
 1. Planet Plus / Refunder

Są to pośrednicy, którzy premiują robienie zakupów za ich pośrednictwem. Jak to działa? Sklep płaci Pośrednikowi za znalezienie nowego klienta, a Pośrednik płaci klientowi, czyli nam za skorzystanie z ich pośrednictwa. 


Co ciekawe, w Refunder, gdy będziemy mieli 50 zł do wypłaty z serwisu, to korzystając z poniższego linka dostaniecie dodatkowe 25 zł ekstra!


Aby skorzystać należy:

 • Zalogować się lub zarejestrować jeśli nie mamy jeszcze konta na stronie Planet Plus lub Refunder,
 • Wybrać sklep z listy dostępnej na stronie,
 • Dokonać zakupu za towar/usługę i zapłacić.

Jednorazowo możemy wypłacić maksymalnie 760 zł. 

 1. Visa oferty

Jest to program partnerski jednego z największych wydawców kart płatniczych na świecie. Jeśli za usługi jednego z partnerów Visy zapłacimy plastikiem od powyższej firmy, to naliczy nam się zwrot za płatności. Jedyne, co musimy zrobić, to zarejestrować naszą kartę na stronie visaoferty.pl. Od tej pory będą nam przychodzić na maila oferty partnerów, którzy oferują zwrot za zakupy. Co prawda oferta jest jeszcze dość skromna, natomiast już teraz można znaleźć takie wisienki jak 5% zwrotu za płatność na stacjach BP, 12% zwrotu za zakupy w Carrefour, czy bilety za 13 zł do sieci Multikino.

Dostępne oferty będą nam przysyłane na maila raz w tygodniu.  

 1. Robot finansowy bm.pl

Pośrednik, który zawsze pamięta o zapłaceniu naszych rachunków na czas. Serwis ma za zadanie zautomatyzować nasze opłaty za prąd, gaz czy inne media będąc niejako centrum zarządzania domowymi rachunkami. Aby robot sam wiedział kiedy i ile musi ściągnąć z naszego konta lub karty musimy mieć dostęp do eBOK naszego usługodawcy. Na szczęście wszystkie duże firmy udostępniają swoim klientom dostęp do faktur przez Internet- wystarczy wejść na stronę internetową i spisać dane z ostatnie faktury.

Czy zostawienie danych do eBOK na nieznanej mi stronie jest bezpieczne?
Bm.pl zarządza firma Blue Media odpowiedzialna za przelewy ekspresowe w naszych bankach, dzięki czemu mamy pewność, że nasze dane są bezpieczne.

Aktualnie na stronie bm.pl trwa promocja, dzięki której za każdą automatycznie odczytaną i opłaconą fakturę za pośrednictwem serwisu bm.pl uzyskujemy 5% zwrotu. Łącznie możemy uzyskać do 100 zł premii za aktywowanie automatycznego opłacania faktur. 

---> Załóż konto na bm.pl i uzyskuj 5% zwrotu za rachunki<---


 1. Promocje bankowe

Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wiele można zyskać dzięki promocjom dla nowych klientów organizowanych przez banki. Bank, aby ściągnąć klienta do siebie gotów jest zapłacić 100, czy 200 zł za aktywne korzystanie z konta, tj. za wydanie kartą określonej sumy pieniędzy lub na przykład zlecenie przelewania wynagrodzenia na swój nowy rachunek.

Jak to możliwe, że bankom się to opłaca?
Banki wydają ogromne pieniądze na reklamy w telewizji, radiu, czy na bilbordach i w zasadzie nie mają pewności, że ktokolwiek skorzysta z ich usług. W związku z tym, taniej jest zapłacić klientowi premię za skorzystanie z ich usług i ściągnięcie go od konkurencji. Wszakże gdy klient będzie szukał kredytu na swój wymarzony dom, to najpierw zajrzy na ofertę swojego banku, prawda?

Czy dużo można na tym zarobić?
Co jakiś czas pojawiają się nowe oferty promocji bankowych; jedną z ostatnich to 5% zwrotu od T-Mobile Usługi Bankowe, czy 3% od Alior Banku za zakupy w sklepach spożywczych. 1. Korzystaj z porównywarek, np. Ceneo

Ceneo jest pośrednikiem pomiędzy sprzedawcami, którzy oferują swoje towary a kupującymi, którzy szukają najkorzystniejszej oferty. Jest to o tyle wygodna opcja, że od razu widzimy, który sklep proponuje nam najlepszą ofertę i nawet, jeśli nie chcemy zamawiać przez Internet, to zawsze możemy wykorzystać przedstawione tam oferty i wynegocjować w sklepie stacjonarnym taką samą ofertę lub nawet lepszą.Dzięki takim zabiegom, jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych przy większych zakupach.A Wy, jakie macie sprawdzone sposoby na "bezbolesne" zaoszczędzenie pieniędzy? 


Inne promocje

2 komentarze:

 1. Czy aby na pewno promocja na bm.pl jest ciągle aktualna?

  OdpowiedzUsuń