sobota, 11 lipca 2015

100 zł za otwarcie debetu na koncie w mBankuDzisiaj o możliwości takiego zadłużenia się, aby jeszcze na tym zarobić. Generalnie jestem przeciwnikiem zadłużania się, ponieważ gdy nie ma się kontroli nad swoimi długami, to można łatwo w nich utonąć. 

No chyba, że przypilnujemy tego. Jak? O tym dalej.

Ruszyła promocja od mBanku, w której jeśli otworzymy debet na koncie na kwotę minimum 500 zł to zapłacimy tylko połowę prowizji dla banku oraz otrzymamy 100 zł zwrotu za tankowanie na stacjach Statoil.  Co istotne, z kredytu nie musimy korzystać, tj nie musimy wchodzić na minus- wystarczy sam fakt otwarcia.


Co to jest kredyt odnawialny?


Kredyt odnawialny - znany też jako limit kredytowy, linia kredytowa albo debet w koncie. To możliwość skorzystania z dodatkowych środków, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie mając limitu kredytowego na koncie możesz korzystać wyłącznie z własnych środków i nie zejdziesz "poniżej zera". Posiadając limit kredytowy możesz być "na minusie" do wysokości przyznanego limitu. Każdy wpływ na konto powoduje spłatę ewentualnie wykorzystanego kredytu.

Koszty: opłata za przyznanie (naliczana procentowo od kwoty przyznanego kredytu). Odsetki (w mBanku jest to obecnie 9,99%) zapłacisz wyłącznie wtedy gdy wykorzystujesz przyznany limit. Są one naliczane za faktyczną liczbę dni i wyłącznie od kwoty faktycznie wykorzystywanej (a nie przyznanej). Odsetki są pobierane z konta zazwyczaj na ostatni dzień miesiąca. Umowa o kredyt odnawialny najczęściej zawierana jest na rok z opcją automatycznego odnowienia. Wówczas również zapłacisz prowizję.

Kto może skorzystać z promocji?


Każdy, kto w ciągu ostatniego roku nie posiadał kredytu odnawialnego. Niezależnie czy jesteśmy nowymi, czy obecnymi klientami mBanku. Wystarczy sam fakt posiadania karty debetowej.

Jak skorzystać z promocji?


  1. W dniach 1 lipca - 3 sierpnia 2015 roku złożyć wniosek o kredyt odnawialny.

    Promocyjna prowizja za udzielenie kredytu odnawialnego to: 
    • 1,05% (min. 5,25 zł) dla kont: mKonto Aquarius, mKonto Aquarius Intensive, MultiKonto Aquarius
    • 1,25% (min. 6,25 zł) dla kont: eKonto (wszystkie opcje), mKonto Multi, Multikonto Jestem, MultiKonto Ja/My Comfort/Active
  2. Najwcześniej po trzech dniach od przyznania debetu na koncie dokonać zakupów na stacjach Statoil za minimum 100 zł.

Premia zostanie przyznana najpóźniej po 30 dniach od zaksięgowania zakupów. Premia jest zwolniona z podatku, więc nie będziemy musieli się dzielić naszym dochodem z fiskusem. 

Kalkulując zyski


Na najpopularniejszym koncie mBanku, czyli eKoncie mobilnym, za zakupy na Statoil dostaniemy 100 zł zwrotu, ale będziemy musieli zapłacić prowizję za udzielenie kredytu w kwocie 6,25 zł, czyli "na czysto" wyjdzie nam 93,75 zł zysku.


W ujęciu graficznymWAŻNE!!!


Po otrzymaniu premii polecam zamknąć debet na koncie (limit zostanie również zamknięty, jeśli zamkniemy całe konto), abyśmy nie musieli płacić kolejnej prowizji w przyszłym roku. Warto o tym pamiętać, ponieważ z promocji korzystamy po to, by zarabiać, a nie dokładać.

Więcej:


Inne promocje

0 komentarze:

Prześlij komentarz